Tomasz Herbrich – Dziewczyny w grze

Mentoring

Program Dziewczyny w grze! zakłada szereg spotkań z wybraną mentorką bądź mentorem,
których celem jest rozwój uczestniczek, otwarcie ich na branżę gier wideo i poszerzenie
ich wiedzy na jej temat.

Poznaj nasze Mentorki i Mentorów i wybierz z kim chciałabyś współpracować.

Tomasz Herbrich

Publishing Tech QA Lead

QA

Jako tester techniczny pracowałem 8 lat, a teraz, od roku, stoję przed nowym wyzwaniem, jakim jest tworzenie działu QA odpowiedzialnego za część wydawniczą naszej firmy. Możecie zapytać „”Dlaczego QA, po tylu latach?””. Moja odpowiedź brzmi „”bo to siedzi we mnie””. Produkty wypuszczane pod logiem CDPR muszą być najwyższej możliwej jakości!

Ukończyłem Game Design na Wyższej Szkole Technologii Informatycznych w Warszawie, a to pozwala mi zrozumieć produkt nad którym pracuję w różnych kontekstach. W końcu gra, by była przyjemna w odbiorze, musi być spójna w każdym swoim elemencie!

Bardzo szybko zacząłem interesować się renderingiem, wdrażaniem i eksplorowaniem nowych technologii i wydajnością. Często istotną częścią takiego procesu było stawianie niewygodnych pytań, nawet na etapie, gdy się zupełnie o nich nie myślało. Dobry QA powinien nieraz buforować i uświadamiać, ale nigdy stopować. Jesteśmy po to, by realizacja cudzych snów i wizji przebiegała jak najmniej boleśnie, jak się tylko da.

Na swoim koncie mam już wielu wyszkolonych QA’ów technicznych i niezmiernie cieszy mnie, gdy widzę jak tryumfują w swoich dziedzinach (AI, Fizyka, Tech-Art). Wiem, że mogę na nich polegać, bo rozumieją kontekst swojej pracy w ogólnym rozumieniu produktu nad którym pracują. Obecnie natomiast opiekuję się grupą QA, która przewiduje ryzyka jakie mogą wystąpić każdym etapie produkcji gier i narzędzi i staram się nimi zarządzać tak, by jak najbardziej je zminimalizować. Może Ty będziesz kolejnym z nich?

W swoich szkoleniach chciałbym pomóc Ci w zrozumieniu:

– jak powinien zachowywać się dobry QA

– aspektów rozwoju nowych technologii od strony QA

– istoty wydajności oraz wielu zależności występujących między różnymi systemami

– holistycznego zrozumienia działania i produkcji gier

– przewidywania ryzyk, które mogą wystąpić na każdym możliwym etapie produkcji, oraz ich mitygacji

– w nauce dobrego testowania technicznego i analitycznego oczywiście 😉

ZGŁOŚ SIĘ