Bartłomiej Pyrko – Dziewczyny w grze

Mentoring

Program Dziewczyny w grze! zakłada szereg spotkań z wybraną mentorką bądź mentorem,
których celem jest rozwój uczestniczek, otwarcie ich na branżę gier wideo i poszerzenie
ich wiedzy na jej temat.

Poznaj nasze Mentorki i Mentorów i wybierz z kim chciałabyś współpracować.

Bartłomiej Pyrko

Level Designer

DESIGN i KREACJA

Pasję do sztuki od najmłodszych lat wpajał mi tata malarz, a miłość do gier zaszczepił starszy brat. Od małego uwielbiałem tworzyć, jednak rozpocząłem studia i karierę zawodową na kierunku niezwiązanym z grami. Wszystko zmieniło się prawie 6 lat temu, gdy pomyślałem „a może zacząć od nowa i spróbować robić to, co zawsze chciałem robić?”

Pracuję w gamedevie już ponad 5 lat i od początku konsekwentnie rozwijałem moją karierę zawodową – od zawsze moim marzeniem było tworzenie gier AAA, co udało mi się osiągnąć w 2020 roku, kiedy CD PROJEKT RED zaprosił mnie do pracy nad Cyberpunkiem 2077.
Jako Level Designer planuję i tworzę lokacje w grach oraz prowadzę przez nie gracza.

Nauczę cię jak projektować ciekawe, wymagające poziomy, czy ekscytujące starcia z przeciwnikami; oraz jak używać podstawowych zagadnień z zakresu sztuki i architektury. Pokażę, jak ważna jest otwartość na różnorodne punkty widzenia i pomysły. Wzajemny szacunek i współpraca mają zawsze pozytywny wpływ na nasze projekty.

Poza grami interesuje się szeroko pojętą sztuką, głównie malarstwem i architekturą. Uwielbiam kontakt z ludźmi, lubię też podróżować – zwiedziłem większą część Europy, mieszkałem kilka lat w Wielkiej Brytanii. Prywatnie lubię pizzę z ananasem i jestem ekspertem w opowiadaniu kiepskich żartów.

Pasja i poświęcenie jest w stanie doprowadzić nas do spełnienia swoich marzeń, nawet tych najbardziej odjechanych – tego najbardziej chciałbym cię nauczyć. Doskonale zdaję sobie sprawę z poziomu trudności wejścia do gamedevu i wiem, że może być trudno odnaleźć się w tym świecie, zwłaszcza na samym początku. Być może jeszcze nie wiesz co tak naprawdę chcesz robić, ale warto próbować różnych rzeczy i odnaleźć w własną drogę. Tego chciałbym z tobą poszukać!

Pomogę ci zdobyć wiedzę i rozwinąć umiejętności z zakresu:

  • planowania i projektowania lokacji,
  • wspierania narracji poprzez worldbuilding,
  • kreatywnego myślenia,
  • organizacji pracy,
  • rozwoju kariery zawodowej.
ZGŁOŚ SIĘ