Regulamin programu
“Dziewczyny w grze!”
Zasady ogólne
- Organizatorami programu „Dziewczyny w grze!” są firma CD PROJEKT S.A. i Fundacja Edukacyjna Perspektywy.
- Uczestniczkami programu (zwanymi dalej także laureatkami) jest 20 uczennic polskich szkół średnich zainteresowanych rozwijaniem kompetencji z obszaru gamingu i nowych technologii, które przeszły pozytywnie wszystkie trzy etapy rekrutacji do programu.
- Osoby niepełnoletnie są zobowiązane dostarczyć dokument wyrażający zgodę opiekunów prawnych na kandydowanie do programu „Dziewczyny w grze!” i udział w nim.
- Do programu aplikować NIE MOGĄ osoby należące do najbliższej rodziny pracowników CD PROJEKT S.A. lub Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.
- Program „Dziewczyny w grze!” składa się z trzech elementów: stypendium finansowego, programu mentoringowego oraz cyklu szkoleń dotyczących tworzenia gier – w różnych aspektach tego procesu.
- Celem programu jest wsparcie zdolnych kobiet, uczennic szkół średnich, które wyrażają zainteresowanie tematyką gamingu i nowymi technologiami w ich rozwoju osobistym, edukacyjnym i zawodowym, w rozwijaniu kompetencji cenionych w branży gamingowej, w nauce tworzenia projektów oraz wzmacnianie ich pewności siebie.
- Głównym efektem Programu „Dziewczyny w grze!” jest rozwój uczestniczki i wypracowanie projektu związanego z tematyką gamingową.
- Rolą uczestniczki jest jak najpełniejsze wykorzystanie wsparcia mentoringowego oraz spotkań merytorycznych do rozwoju własnego oraz stworzenie pomysłu na własny projekt, w którym wykorzysta swoje kompetencje.
- Udział w programie dla uczestniczki jest bezpłatny.
- Program oraz relacja mentorska trwają 12 miesięcy – od lutego 2023 r. do lutego 2024 r.
Zasady rekrutacji
- Laureatki konkursu “Dziewczyny w grze!” dobierane są w drodze Konkursu.
- O przyjęcie do programu mogą ubiegać się uczennice szkół średnich, wszystkich typów (III, IV, V klasa). W ramach wyrównywania szans edukacyjnych – w pierwszej kolejności będą brane pod uwagę kandydatki pochodzące z miejscowości do 50 tys. mieszkańców, jednak aplikować do programu mogą uczennice szkół średnich z całej Polski.
- Rekrutacja do programu jest trzyetapowa i składa się z następujących części:
- ETAP I (5 września 2022 – 30 października 2022) – przyjmowanie zgłoszeń online poprzez formularz elektroniczny zamieszczony na dedykowanej stronie projektu i weryfikacja zgłoszeń pod względem formalnym.
- ETAP II (do 28 listopada 2022) – wyłonienie 50 zgłoszeń zakwalifikowanych do trzeciego etapu rekrutacji,
- ETAP III (grudzień 2022) – rozmowy kwalifikacyjne (online) z Komisją Konkursową i wybór 20 laureatek konkursu.
- W skład Komisji Konkursowej wchodzą przedstawiciele CD PROJEKT i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.
- Decyzję o zakwalifikowaniu się kandydatki do programu podejmują organizatorzy na podstawie oceny wyników poszczególnych etapów rekrutacji, kierując się takimi kryteriami, jak m.in. motywacja, zainteresowania, osobowość, stopień zaangażowania kandydatki.
- Informacje o kwalifikacji do programu zostaną przekazane laureatkom drogą mailową.
- Aplikacje niekompletne, nieprawidłowo wypełnione oraz przesłane po terminie będą odrzucone.
- Organizatorzy nie udostępniają informacji dotyczących przebiegu rekrutacji.
- Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za wysłane formularze, które nie zostaną dostarczone z powodów technicznych lub z powodu błędnego wpisania adresu e-mail.
- Decyzje Organizatorów mają charakter ostateczny i od wyników postępowania rekrutacyjnego nie przysługuje odwołanie.
- Wysłanie formularza zgłoszeniowego do programu jest jednoznaczne z zaakceptowaniem niniejszego regulaminu.
Profil kandydatki
- Jest uczennicą szkoły średniej (liceum, technikum, szkoła zawodowa), funkcjonującej na terenie Polski, klasy III, IV lub V.
- W przypadku, gdy kandydatka pochodzi i zamieszkuje miejscowość, której liczba mieszkańców wynosi mniej niż 50 tys, jej zgłoszenie będzie brane pod uwagę w pierwszej kolejności. Fakt zamieszkiwania w mniejszej miejscowości musi być potwierdzony zameldowaniem. Okres zameldowania nie może być krótszy niż 2 lata od daty ogłoszenia Programu (6.09.2022).
- Interesuje się nowymi technologiami oraz chce się rozwijać w obszarze gamingu.
Stypendium
- Laureatki konkursu, otrzymają roczne stypendium w wysokości 1000 zł (brutto)/miesiąc (wypłacane w dwóch transzach – na początku i na koniec trwania programu).
- Stypendium powinno być przeznaczone na pokrycie kosztów edukacji i rozwoju.
- W przypadku nieprzestrzegania postanowień Regulaminu przez Mentorowaną, Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wstrzymania wypłat stypendium.
Relacja mentorska
- Program mentoringowy opiera się na partnerskiej relacji między mistrzem (Mentorką, Mentorem) a uczennicą (Mentorowana), zorientowanej na odkrywanie i rozwijanie potencjału uczennicy. Polega na inspiracji i doradztwie opartych na bazie wiedzy, doświadczeń życiowych i zawodowych Mentorki/Mentora. Pozwala na świadome zarządzanie życiem, karierą, rozwojem osobistym i projektowanie własnej przyszłości w szerokiej perspektywie. Długoterminowym celem mentoringu jest rozwój jednostki, pomoc w efektywnym budowaniu ścieżki kariery zawodowej i wypracowaniu satysfakcjonującej postawy wobec życiowych wyzwań.
- W ramach programu uczestniczki łączone są z Mentorami/Mentorkami w 2-osobowe zespoły, które będą pracować ze sobą przez cały czas trwania programu, czyli 12 miesięcy (w okresie od lutego 2023 do lutego 2024).
- Mentorami i Mentorkami w programie „Dziewczyny w grze!” są eksperci, pracownicy CD PROJEKT S.A,.
- Mentorowanymi są laureatki konkursu “Dziewczyny w grze!”.
- Rolą Mentora/ki jest wsparcie merytoryczne i motywacyjne Mentorowanej.
- Rolą Mentorowanej jest zaangażowana praca nad realizacją celów mentoringowych określonych na początku programu oraz realizacja projektu.
- W relacji mentorskiej obowiązuje zasada poufności.
- Warunkiem właściwego przebiegu relacji mentorskiej jest możliwość skutecznego komunikowania się Mentorowanej z jej Mentorem/ką.
- Relacja mentorska rozpoczyna się od bezpośredniego spotkania Mentora/ki i Mentorowanej podczas zjazdu inauguracyjnego oraz trwa do końca lutego 2024.
- Intensywność relacji mentorskiej zależy od potrzeb obu stron, ale standard minimum obejmuje przynajmniej dwa 1-godzinne spotkania konsultacyjne w miesiącu (offline bądź online) + korespondencja mailowa.
- Kontakt może odbywać się przez platformę networkingową zapewnioną przez Organizatora lub w inny sposób ustalony między Mentorem/ką i Mentorowaną.
- Tematykę spotkania może zaproponować zarówno Mentorowana, jak i Mentor/ka. Dokładne zasady współpracy w ramach relacji mentoringowej ustalane są indywidualnie przez parę mentorską podczas spotkania szkoleniowego inaugurującego program.
- Organizatorzy przez cały czas trwania programu zapewniają pomoc i źródła fachowej informacji nt. kształtowania relacji mentorskiej.
- Dwa razy w ciągu trwania programu mentoringowego organizatorzy przeprowadzają ewaluację – rozmowy/ankiety, których celem jest monitorowanie postępów w programie mentoringowym. Udział w ewaluacji jest obowiązkowy.
- W przypadku nierozwiązywalnego konfliktu lub zasadniczej zmiany w sytuacji życiowej jednej ze stron, relacja mentorska może zostać rozwiązana przed upływem dwunastu miesięcy. W takim przypadku Organizatorzy mogą zaproponować w zastępstwie inną Mentora/kę lub Mentorowaną.
- O dopasowaniu Mentorowanej i Mentora/ki decyduje Organizator.
- Na zakończenie programu pary mentorskie zostaną poproszone o zaprezentowanie wyników swojej pracy podczas spotkania podsumowującego program mentorski.
Cykl szkoleń
- Udział uczestniczek „Dziewczyny w grze!” w szkoleniach ma na celu zwiększenie ich kompetencji z m.in. obszaru gamingu.
- Szkolenia będą odbywały się zdalnie przy pomocy narzędzi cyfrowych wskazanych przez organizatora – 4 szkolenia oraz stacjonarnie: 1 szkolenie – w połowie trwania programu.
- Koszty dojazdu i zakwaterowania na potrzeby szkolenia stacjonarnego pokrywa Organizator.
- Udział w szkoleniach stacjonarnych i zdalnych jest obowiązkowy.
- Szkolenia stacjonarne mogą zostać zorganizowane w formie zdalnej, jeśli przepisy prawa związane z sytuacją epidemiczną COVID-19, sytuacja pandemiczna lub inne czynniki niezależne od Organizatora uniemożliwią zorganizowanie bezpiecznych spotkań.
Inauguracja Programu
- Program przewiduje zorganizowanie stacjonarnego 2-dniowego spotkania inaugurującego dla laureatek konkursu.
- Spotkanie odbędzie się w lutym 2023. Dokładny termin spotkania inaugurującego zostanie podany na min 3 tyg. przed spotkaniem.
- Koszty dojazdu i zakwaterowania na potrzeby spotkania inaugurującego pokrywa Organizator.
- Spotkanie inaugurujące może zostać zorganizowane w formie zdalnej, jeśli przepisy prawa związane z sytuacją epidemiczną COVID-19, sytuacja pandemiczna lub inne czynniki niezależne od Organizatora uniemożliwią zorganizowanie bezpiecznego spotkania.
Finał Programu
- Program przewiduje zorganizowanie stacjonarnego 2-dniowego Spotkania Finałowego dla laureatek konkursu.
- Spotkanie odbędzie się w lutym 2024. Dokładny termin spotkania finałowego zostanie podany na min 3 tyg. przed spotkaniem.
- Koszty dojazdu i zakwaterowania na potrzeby spotkania finałowego pokrywa Organizator.
- Spotkanie finałowe może zostać zorganizowane w formie zdalnej, jeśli przepisy prawa związane z sytuacją epidemiczną COVID-19, sytuacja pandemiczna lub inne czynniki niezależne od Organizatora uniemożliwią zorganizowanie bezpiecznego spotkania.
Postanowienia końcowe
- Rozstrzyganie spraw nieujętych w regulaminie należy do kompetencji Organizatorów programu.
- Organizatorzy programu zastrzegają sobie prawo zmiany regulaminu.
- Obowiązująca wersja regulaminu jest opublikowana na stronie programu: www.dziewczynywgrze.pl
- Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania, unieważnienia lub przesunięcia terminów programu w dowolnym momencie bez podawania przyczyny.
Regulamin wchodzi w życie z dniem 01.09.2022 r.