Wartości – Dziewczyny w grze

Dziewczyny w Grze! kierują się wartościami!

Zarówno w życiu, jak i w pracy, przyświecają nam zasady, którymi się kierujemy. Także w tym programie wspólnie zadbajmy, by podczas wspólnej pracy z Mentorkami, Mentorami ale też innymi uczestniczkami, kierować się wartościami, które znajdziesz poniżej. 

 

Nasza wspólna obietnica

Aby wspólnie stworzyć bezpieczną i wspierającą przestrzeń do rozwoju swoich pasji i talentów, wspólnie deklarujemy, że będziemy kierować się empatią, siostrzeństwem, szacunkiem, uczciwością, by dbać o swój rozwój! Co to znaczy? 

 

  1. Empatia – każda praca, a ta w gamedev szczególnie, opiera się na umiejętności dzielenia się swoimi pomysłami, ale także słuchania innych. Współpraca, w której z życzliwością wsłuchujesz się w zdanie innej osoby, by lepiej zrozumieć jej punkt widzenia, to początek świetnego projektu! To właśnie różnorodność jest motorem zmian i pomaga tworzyć gry, które trafiają do serc fanów na całym świecie. Otwórz się na innych i wczuj w ich optykę – wspólnie stworzycie coś niezwykłego!
  2. Siostrzeństwo – razem możemy więcej! Możemy się od siebie bardzo różnić, ale przyświeca nam jeden cel Wzajemne wspieranie się, unikanie oceniania innych i współpraca zamiast rywalizacji to właśnie realizacja tego celu zgodnie z zasadą siostrzeństwa! 
  3. Szacunek – szczególnie w branży kreatywnej nie brakuje silnych osobowości i mocnych charakterów. Dyskutując i otwierając się na punkt widzenia innej osoby rozwijamy również naszą wyobraźnię. Nawet, jeśli z czymś się nie zgadzamy, traktujemy się z szacunkiem. Wspólnie sprzeciwiamy się i reagujemy na wykluczające komentarze i postawy, cyberbullying, stalking oraz wszystkie zachowania, które mogą być choćby niekomfortowe dla innej osoby.  
  4. Uczciwość – szczerość wobec siebie i innych, choć nie jest prosta, bardzo ułatwia życie! Dawanie konstruktywnego feedbacku to coś, czego uczymy się cały czas. Najważniejsze jednak, by na żywo czy w Internecie, uczciwie komunikować swoje potrzeby i opinie. Pamiętamy przy tym, by robić to z empatią i życzliwością, bo w ten sposób umożliwiamy rozwój każdej ze stron.
  5. Samorozwój – korzystaj z programu na 100%! Pytajcie, drążcie tematy, badajcie i próbujcie, by znaleźć najlepszą dla siebie drogę kariery. Mentorki i Mentorzy są tu dla Was, więc zadbajcie wspólnie o to, by nasycić głód wiedzy i doświadczeń. Nie zapominajcie bawić się przy tym świetnie!
  6. Zaangażowanie – wierzymy, że stypendystki DwG mają szansę na dokonanie prawdziwej rewolucji w gamedevie i zapoczątkowanie ery młodych, świadomych siebie i asertywnych ekspertek w świecie gier wideo. Naszym wspólnym celem jest dotarcie z programem do jak największego grona dziewczyn w całej Polsce i dlatego potrzebujemy Waszej aktywnej pomocy! Jako stypendystki jesteście zarazem Ambasadorkami tego programu, biorącymi czynny udział w promocji kolejnych edycji DwG.

 

Dziewczyny w Grze! to nasze wspólne dzieło, dlatego razem dbajmy o to, by każda osoba czuła się w nim akceptowana i wspierana. Jeśli widzisz, że któraś z osób nie kieruje się we współpracy zasadami, lub doświadczasz niechcianych zachowań lub komentarzy, powiedz o tym Mentorce lub Mentorowi, albo osoby koordynującej program. Reagujmy na każde przejawy wykluczenia.