Monika Janowska  – Dziewczyny w grze

Mentoring

Program Dziewczyny w grze! zakłada szereg spotkań z wybraną mentorką bądź mentorem,
których celem jest rozwój uczestniczek, otwarcie ich na branżę gier wideo i poszerzenie
ich wiedzy na jej temat.

Poznaj nasze Mentorki i Mentorów i wybierz z kim chciałabyś współpracować.

Monika Janowska 

Producer

PRODUKCJA i ZARZĄDZANIE

Już w wieku 9 lat postanowiłam, że będę pracowała przy grach. Przez wiele lat uczyłam się sama. Spędzałam każdą wolną godzinę grając oraz gromadząc wiedzę z nadzieją, że marzenie o karierze w gamedev się spełni. Dużym krokiem było dla mnie ukończenie Drimagine: Akademii 3D animacji i VFX – zdobyłam ogromną porcję doświadczenia odpowiadającą podczas roku intensywnej nauki, który odpowiadał trzyletnim studiom!

Ukończyłam zaoczne studia magisterskie Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na wydziale Grafiki o specjalizacji multimedialnej: Animacja i gry komputerowe, jednocześnie pracując na pozycji grafika 3D/motion designera. W samym gamedevie mam prawie 8 lat doświadczenia, z czego prawie 6 w produkcji.

W CD PROJEKT RED rozpoczynałam pracę jako QA przy drugiej ekspansji Wiedźmina: Krew i Wino oraz wersji GOTY (edycji gry roku). Kolejno pracowałam przy Gwincie i Thronebreakerze, przechodząc z czasem z QA do produkcji. W samej produkcji pracowałam przy wydaniu Gwinta:Homecoming, Thronebreakera, Cyberpunka oraz obecnie Phantom Liberty. Miałam okazję bezpośrednio produkować zespoły artystyczne, gameplayowe, kodowe i postprodukcyjne. Zarówno poprzednie doświadczenie w QA, jak i praca multidyscyplinarna na wielu płaszczyznach daje mi szeroką wiedzę na temat całego procesu oraz pozwala poznać wiele aspektów różnych tematów.

W wolnym czasie jestem zapaloną graczką, pasjonuję się cosplayem, tworzeniem replik broni z gier, montażem video oraz streamingiem na Twitchu. Jestem również właścicielką szalonego pieska Corgi, z którym kochamy wspólnie spędzać czas. Od kilku lat wspólnie z bliską gromadką znajomych jesteśmy oddani grze Destiny 2 – uczymy innych i pomagamy z wszelkimi aktywnościami związanymi z tematem. Jesteśmy też wymagający względem samych siebie i naszych osiągnięć. Jestem osobą energiczną, pozytywną, wyrozumiałą i cierpliwą. Cenię sobie szczerość i otwartość, poczucie humoru oraz ładnie sformatowane tabelki

Pomogę ci zdobyć wiedzę i rozwinąć umiejętności z zakresu:

  • pracy produkcji oraz QA,
  • zarządzania zespołem,
  • prowadzenia projektów,
  • opracowywania backlogów,
  • ogólnego procesu tworzenia gier wideo,
  • rozwiązywania problemów oraz facylitacji,
  • samoorganizacji oraz komunikacji,
  • świadomości statusu, terminu oraz raportowania,
  • zwinności oraz poruszania się w bardzo dynamicznym środowisku.
ZGŁOŚ SIĘ